EKSPRES KURYE   İstanbul içi 4 saatte teslimat.detaylarkapat
Yarın etkinliğiniz var ve giyecek bir şeyiniz yok mu ?

Stres yapmanıza gerek yok. İstanbul içine beğendiğiniz elbiseyi 4 saat içinde size teslim ediyoruz.

Özel motor kurye servisiyle beğendiğiniz elbiseler gün içinde adresinize ulaştırılıyor.

Yapmanız gereken sadece sipariş verirken ekspres kurye seçeneğini seçmek ...

Haftaiçi saat 09:00-16:00 arası,Haftasonu ise saat 9:00-15:00 arasında ekspres kurye siparişinizi verebilirsiniz. Pazar günü ekspres kurye siparişi verilememektedir.
0
SEPETİM 0

Black Tie


İÇİN 36 SONUÇ BULUNDU.

Black Tie
Black Tie Ne Demek?

Black Tie, akşam 18:00’dan sonra başlayan formal sosyal etkinliklerdir. Black Tie davetleri bir kıyafet kodu içerir ve bu koda göre davetlilerin etkinliğe katılım göstermeleri beklenir. Black Tie kıyafetleri resmi gece kıyafetleridir. Kıyafet kodu, kadınlar ve erkekler için farklı anlamlar ifade eder. Kadınların gece kıyafetleri erkeklere oranla çoğu zaman daha özgür bırakılır ama belli başlı kurallar kadınlar için de geçerlidir. Eğer böyle bir davete katılacaksanız sizin için hazırladığımız önerilere göz atmalısınız! Böylece DCEY’in sunduğu göz alıcı Black Tie abiye modellerini seçmeniz kolaylaşmış olur.

Black Tie İçin Siyah Elbise Modelleri

Siyah abiye elbise modelleri Black Tie organizasyonlarında popüler tercihler arasında yer alır. Siyah uzun elbise giymek her kadının vücudunu hem daha fit ve uzun hem de daha gizemli ve seksi gösterir. Siyah dantel elbise tercih etmek istiyorsanız 2019 sezonunda danteller yine çok trend, haberiniz olsun! Siyah kısa elbise modelleri ise Black Tie etkinliklerinde klasik olmak şartıyla, harika görünümler yaratabiliyor. Siyah elbise kombinleri yaparken takacağınız mücevher ve takılarla tamamen kendinize özgü bir tarza imza atabilir, akıllardan çıkmayacak bir stil yaratabilirsiniz.

Şık siyah elbise modellerini DCEY’in benzersiz dünyaca ünlü marka çeşitliliği sayesinde kolayca inceleyebilir, kendi tarzınıza ve vücut tipinize en uygun siyah renk elbiseyi kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Özellikle siyah uzun abiye elbise modelleri fiziğinizi mükemmel gösterebilir. Dilerseniz seçtiğiniz elbiseyi Davet Çok Elbisem Yok’un showroomunda deneyimli stil danışmanlarının ücretsiz tavsiyelerini alarak kombinleyebilirsiniz.

Siyah düz elbise modelleri sizi zayıf ve fit gösterirken, elegan ve zarif bir tarz yakalamanıza da yardımcı olur. İnci küpeler, choker kolyeler veya gümüş pırıltılı değerli mücevherlerle kendinizi siyah bir kuğu gibi hissedeceksiniz!

Bu seçtiğiniz siyah şık elbiseler dolabınızda sonsuza dek sizinle kalabilir, kiralama opsiyonunun yanı sıra satın alma seçeneğimiz de mevcuttur.

Black Tie Elbisesi Nasıl Seçilir?

Kadınlar, Black Tie kıyafet kodu olan bir davete daha esnek kıyafetlerle gidebilirler. Ancak görgü kuralları kılavuzuna göre, kadınlar yapışık kırmızı halı elbiselerinden kaçınmalı ve daha klasik görünümleri tercih etmelidir. Resmi bir etkinlikte uygunsuz olabilecek derin dekolteli görünümlere sahip olan elbiseler hem oturmayı hem de akşam yemeği yemeyi imkansız hale getirebilir.

Kadınların giydiği Black Tie elbiseleri tam boy uzunlukta veya diz boyunda olabilir, ancak daha kısa olanlar pek tercih edilmez ve sadece biraz dekolteye izin verilir, vücut çok fazla ortaya çıkarılmamalıdır. Pantolon, kadınlar için başka bir kabul edilebilir seçenektir. Minik siyah elbise tercihi de yapabilirsiniz. Mücevherler, bilezikler ve kolyeler çok abartılı olmamalı ve giysiye uygun olmalıdır. İsmen Black Tie kıyafet kodu olsa da, davetiyede açıkça belirtilmediği sürece elbiselerin siyah olması gerekmez.

Aslında Black Tie adı daha çok erkeklerin giyimine yönelik bir mesaj içerir. Kadınların kıyafetleri davetiyede özel bir kod yazmıyorsa çok daha özgürdür. Sadece her resmi davette olduğu gibi daha formal bir şıklığın tercih edilmesi istenmektedir.

Görgü kuralları kılavuzuna göre erkekler Black Tie kıyafeti olarak, siyah bir yün (barathea) veya ultra ince balık sırtı akşam yemeği ceketi giymelidir. Ceket, deliksiz, ipek sivri yakalı ve kapalı düğmeli, tek göğüslü veya çift göğüslü olmalıdır. Sıcak iklimlerde beyaz akşam yemeği ceketleri Black Tie için geleneksel olarak giyilirdi, fakat genellikle İngiltere'de bu uygulamaya rastlanmazdı. Geleneksel Black Tie ayrıca beyaz bir gömleği de gerektirir. Marcella'dan biraz daha sert bir pamuklu kumaş, önlük detaylı ve çift manşetli gömleğin ana özelliklerini oluşturur. Gömleğin aşağı dönüşlü bir yakası (kanat yakalı değil) olmalı ve kol düğmeleri ile birlikte giyilmelidir.