Davetlerde Stilinizle Işıldamanızı Sağlayacak En Şık Elbiseler

18 Ağustos 2020

 Payetli Elbiseler

Işıldamaya hazır mısınız? Bu sezon payetler her yerde! Sokaklardan kırmızı halı davetletlerine kadar stiliyle dikkat çekmek isteyen herkesin tercihi payetler oldu. Günümüz moda dünyasının ‘It Girl’leri olan Kendall Jenner, Gigi Hadid, Hailey Baldwin ve daha pek çoğunun tercihi de hep payetli tasarımlardan yanaydı. Üstelik, payetli tasarımları ister yüksek topuklu ayakkabılarla kombinleyin, isterseniz de sneakerlarla. Seçim de, stil de sizin! Tercihiniz hangisi olursa olsun bu elbiseler sizinle ışıltı saçmaya devam edecekler! 

 Saten Elbiseler

Bu sezonun en trend parçalarından biri de saten elbiseler! Akışkan ve parlak kumaş yapısı ile saten tasarımlar şıklık ve zarafetle özdeşleşiyor.  Midi boy saten elbiseler ise son dönemlerde en çok tercih edilenlerden! Satenin iddialı duruşunu dengelemek için daha sade saç ve makyaj tercih edebilirsiniz. Çok özenilmiş hissi uyandırmayan dalgalı bırakılmış bir saç modeli saten stilinize harika eşlik edebilir. Elbiseyi kombinin star parçası yapmak için ayakkabıda da aynı sade tercihi sürdürebilir ve tek bantlı bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Trendlerin sıkı bir takipçisi iseniz ve bu duruşunuzun altını bold bir tavırla çizmek istiyorsanız şeffaf ayakkabılar imdadınıza yetişebilir!


Küçük Siyah Elbise

Coco Chanel’in moda dünyasına kazandırdığı küçük siyah küçük elbise, zamansız duruşuyla bu sezon da gardırobumuzun vazgeçilmezlerinden biri. Siz de bir davete gideceğinizde ne giyeceğinizi bilemiyorsanız, minimalist siyah bir elbise kurtarıcınız olacaktır. Her kadının gardırobunda olması gereken bu elbise, çoklu kolye modasına uyum sağlayarak güçlendirilebilir ve her çeşit ayakkabı ile rahatlıkla kombinlenebilir. Uçuş Uçuş Tüllü Elbiseler

Gideceğiniz davet deniz ya da havuz kenarındaysa veya bahçede gerçekleşecekse; uçuş uçuş elbiseler en doğru tercihlerden biri olacaktır. Hem şık hem konforlu bir stil vadeden bu elbiselerin birçok farklı çeşiti var. Sezonun çiçek trendini yakalayıp neşeli bir görünüm elde edebilirsiniz veya tek renkte olanlardan tercih edip, güçlü bir silüet de yaratabilirsiniz. Seçim sizden, stil ise tüllerin hafifletici etkisinden!


Püsküllü Elbiseler

Püsküllü elbiselerin en çok yakıştığı yer tartışmasız dans pistleri! Siz keyifle eğlenirken elbiseniz her hareketinizde size eşlik edecek!  Sizden ve bu neşeli elbiselerden hiç bir şey rol çalsın istemiyorsanız, tek bantlı sade bir topuklu ayakkabı en doğru tercihlerden biri olacaktır. 

 


Beyaz Elbiseler

Şıklıkta siyaha meydan okuyan bir renk daha varsa, o da kesinlikle beyazdır! Asil görünümüyle her kombine şıklık katan beyaz elbiseler, bu sezon oldukça moda. Ancak katıldığınız davet bir düğün ise, gelinden rol çalmamak adına beyaz bir tasarım giymemelisiniz. Onun yerine daha nude tonlarda elbiseler tercih edebilirsiniz.

 

 Midi Boy Elbiseler

Deseni, kumaşı ne olursa olsun; midi boy elbiseler de bu sezon trendler arasında yerini aldı! Bacak boyunuzu olduğundan kısa göstermemek için bu boyda elbiseleri kalın bilek detayı olan ayakkabılarla kombinlememelisiniz. Bunun yerine stilettolar veya incecik bilek bandı olan topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. En havalı görünümleri midi boy elbiselerle yakalamanın bir yolu daha var. Oversized ceketler giyerek oluşturacağınız kombinler, gecenin serin saatlerinde hem üşümemenizi hem de havalı bir görünüme sahip olmanızı sağlar.


 Animal Print Desenli Elbiseler

Animal print trendi denildiğinde ilk akla gelen desen tabii ki de leopar! Bu sezon leoparlı birçok elbise, markaların koleksiyonlarında yerlerini aldı! Yılan ve zebra desenleri de yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Vahşi doğadan ilham alan bu tasarımlarla cesur kombinlere imza atmak çok kolay! Animal print desenli elbiseleri, gold detaylı aksesuarlar harika tamamlayabilir.