Abartısız ve Sofistike Bir Görünüm İçin; Sade Gelinlik Modelleri

10 Temmuz 2020

Düğün günü planınızı pamuklara sarıp sarmalayın. Fonda saç, makyaj ve diğer her şey bir kenara, göz önünde sizin gelinliğiniz... Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü bir günde, gelinlik sizin mottonuz. Nasıl görünmek istediğinize karar verin. Kendi derinliklerinize inerek, hem mekanla hem de müstakbel eşinizin tarzıyla uyumlu bir plan uygulayın. Ve evet, siz  “abartısız ve sofistike” olan şeylere hayransınız. Abartıdan uzak ama derinliği olan ve asla yüzeysel kalmayacak bir görünümün tanımı siz olmalısınız: Sade ama çarpıcı. 

İlham veren bir bütünlüğü kurgularken gelin adaylarına yardımcı olacak abartısız ve sofistike bir görünüm için sade gelinlik modellerini derledik. Böylelikle kaostan uzak, sırtınızı yaslayabilir, kahvenizi yudumlarken sizlere sunacağımız bu vizyonu da değerlendirebilirsiniz. 

İki parçalı gelinlik modelleri

A kesim, tek omuzlu, straplez, balık… Gelinlik modelleri arasından hayalinizdeki o gelinliği bulmak için birçok modele bakmış olabilir ve “işte bu” dediğiniz sadelikte gelinliğe henüz kavuşmamış olabilirsiniz. Bakış açınızı farklı bir yöne çeker ve durumu çeşitlendirebilirseniz eğer bu kararsızlıktan da kurtulabilirsiniz. Herkesin cesaret edemeyeceği ama düşününce oldukça akıllıca bir çözüm olduğuna karar verdiğimiz bir seçenek; iki parçalı gelinlikler. Son zamanlarda oldukça popüler olan bir durum, sevdiğiniz bir etek ile üstü kombine edebileceğiniz anlamına da geliyor. Abartısız ama sofistike bir gelinlik için iki parçalı gelinlikler, böyle bir durumda hayat kurtarıyor. 

Oldukça sade bir alt sizin için tamamsa, onu ince bir zevkin yardımcısı gösterecek olan da zengin içerikli bir üsttür. Bu durumu tam tersine çevirerek de uygulayabilirsiniz. Mükemmel eteğinizi bulduysanız eğer onu sade bir üstle tamamlayarak düşlediğiniz görünümü kısa sürede elde edebilirsiniz. Bu noktada bir şeyler sizi tatmin etmiyorsa, aksesuarlardan yardım alın.Feminen, çarpıcı ve sade gelinlik modelleri

Kimliğinizle örtüşen, tavrınızı ortaya koyan ve feminen kokan sade bir gelinlik için de oldukça çarpıcı modeller mevcut. Üzerinize tam oturan, derin göğüs dekolteli gelinlik modelleriyle göz kamaştırabilirsiniz. Cool bir tavırla, üzerinizde ipeksi bir etki bırakacak gelinliğinizi sofistike bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İnci taneleri, yer yer transparanlık katan detaylar ya da monotonluğu kıran hareketlendirmelerle tavrınıza övgü yaratabilirsiniz. 

Bakış açınızı değiştirin ve modern dokunuşlara izin verin

Klasik modellerden yola çıkarak, modern bir dengeyi de başarıyla kuran gelinlik modelleri bu senenin parlayan yıldızı. Tarih tekerrürden ibaret olabilir ama iyi vizyon ile gelinlikler de bambaşka bir tekrarı yaşatabilir. Bele oturan, kalın askılarla size tutunan ve farklı materyallerle süslenen ya da gelinlikte detay oluşturan kısımlar oldukça iddialı. İddialı görünen detaylar size aşırı gelmesin, genelinde abartısız ve sade görünürken bir yıldız parçanızın olması gerektiğini de unutmayın. Straplez ya da hiçbir aşırılığı olmadan vücudunuzu tamamen kavrayan modeller, aradığınız sofistike görünüm için ideal modellerdir. Kullanacağınız aksesuarlar ile de elbiseye destek olabilir ve farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Gelinliğinizi oldukça sade tutarak, sofistike görünen gelin tacı ya da gelin çiçeği ile kombini tamamlayabilirsiniz.