Canlı mı, Şoklanmış mı?: Gelin Çiçeğinizi Nasıl Alırdınız?

10 Temmuz 2020

Kendi masalınızın prensesi olmayı düşleyin ve düş bahçenizden topladığınız o güzel çiçeklerle kendinize bir buket gelin çiçeği hayal edin. Popülaritesini hala koruyan canlı gelin çiçeği mi yoksa son zamanların favorisi şoklanmış gelin çiçeği mi hayal ediyorsunuz? Birbirinden güzel gelin çiçeği modelleri arasında kaybolmadan önce bu dünyada karşınıza neler çıkacak gelin birlikte bakalım...


Mevsimlerden ilham alın

Eskiler her zaman en doğru referansı veriyor ve klasik çiçekler modern dokunuşlarla farklı bir forma bürünerek evriliyor. Gelin buketlerinde alışık olmadığımız çiçekler ön plana çıkıyor. Kış gelinlerinin çiçeklerinde bolca yaprak ve sukulentler göze çarpıyor. Sonbahar mevsiminde kullanılan kurumuş çiçekler zarifliği ile göz dolduruyor. Kır düğünlerinde kullanılan canlı çiçekler ise mis gibi kokuları ile canlılığı simgeliyor. Pembe tonlarının büyüsü baharı temsil ederken, beyazlar yaz ayları için çoşkulu bir karşılamada bulunuyor. Beyaz güller ise popülaritesinden bir şey kaybetmiyor ve gelinlerin yine favori çiçeği oluyor. Gelin çiçeklerinin hepsi kendi kulvarında başarılı bir çizgide ilerliyor. 

Gelin buketinde kusursuz bir görünüm sergileyin

Dijital çağ ile birlikte her şeyin evrildiği şu dönemde, gelinler de yenilikçi formları denerken gelenekselliğin stabilitesini kaybetmek istemiyor. Gelin buketleri klasik olandan ilham alırken, yeniliklerle de ahenk içerisinde görünüyor. Çiçeklerle birlikte kullanılan yapraklar, farklı ağaçların ve durumların simgesi olan kuru dallar dahi gelin buketlerinin arasına karışıyor. Sukulentler bizlere gelin buketlerinin içinden göz kırpıyor. Papatyalar, güller ve daha niceleri bu harika kombinasyonlarla adeta başka bir bakış açısı kazanıyor. 

Gelin buketlerine şaşırtıcı dokunuşlar

Nefes kesen gelin buketinize hak ettikleri değeri verin ve onları farklı kumaşlarla sarıp sarmalayın. Eteğinize doğru akıp giden oversize saten ya da ipeklere dolanmış bir buket oldukça masalsı görünürken, şık bir kadife kurdele ile sarılmış buketler ise adeta parizyen bir dokunuşun simgesi haline dönüşebilir. Rustik seven gelinler için ise hasır detaylar ve organik ipler istediğiniz havayı yakalamanıza yardımcı olur.

Dünya evine girecek olan sizler için doğru ilham kaynakları, göz alıcı görünmenize yardımcı olur. Mükemmel sonuçlar, nefes kesici bir görünüm için sizlere önerdiğimiz yoldan emin adımlarla ilerleyerek bu harika yolculuğunuzda bir yıldız gibi parlayabilirsiniz. Bütünlük, doğal tavırlar, ilham veren dokunuşlar ve sonucunda nefes kesen bir görünüm. 

Gelinlik romantizimse, gelin buketiniz onun en büyük cazibesi olacaktır, unutmayın!