Geçmişten Günümüze, Modern Çizgilerle Birleşen Boho Gelinlikler

06 Aralık 2018

Yeni nesil gelinlerin hızına yetişilmediği gibi tasarımcıların da aynı hızla değiştiğini söylemek mümkün. Moda dünyasındaki evrime her gün bir yeni detaylar eklenirken, klasik çizgilerle oynayan tasarımcıların bizleri kararsızlığa sürükleyen şahane güncel tasarımları da adeta birbirleriyle yarışıyor. Siz de güncel olanı yakalamak, farklı bir bakış açısıyla modern gelinlikleri değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. O halde, geçmişten günümüze gelen fakat modern çizgilerle birleşen boho gelinliklerin nasıl birer esere dönüştüğüne gelin birlikte bakalım.


Özgür ve kendinden emin boho gelinler

Aradığınız o kutsal anları yakalamanın vakti. Nefes kesen son model gelinlikler, gelinlik tasarımlarında adeta yeni bir boyut kapısı açar nitelikte. Bu özel günü planlarken, kendinizi birçok gelinlik dergisinde kaybolmuş ve online gelinlik sitelerinden medet umarken bulmuş olabilirsiniz. Bu kadar kafa karışıklığı ve yorgunluk bir kenara diyor ve sizi dinlenme köşesinize alıyoruz. Boho gelin olma yolunda, sizi neler bekliyor, en sade anlatımı ve en can alıcı noktalarıyla hayallerinizdeki imgeye kavuşmanızı sağlıyoruz. Kahveniz hazır mı?

Boho gelinliklerin vazgeçemedikleri…

Bohoya övgü niteliğinde olan nakış işlemeler, danteller ve şimdilerde de makromeler oldukça gözde. Bohonun entellektüel duruşuna yakışır olan makromeler son dönemlerin vazgeçilmezi. Gelin çiçeklerinden masa süslemelerine kadar birçok noktada kullanılan makromeler, şimdi de gelinliklere sıçramış durumda. 

Gelinlik modellerinde de revaçta olanlar; halter yakalar, açık omuzlar, sırt dekoltesi olmazsa olmazlardan oluyor. Beyaz iş ve dantellerin, sizi birer peri masalı yapacak kadar zarif duruşlarının yanı sıra pelerin gibi omuzlardan aşağı akan modelleri romantik bir hava da katıyor. Etek boyu her daim uzun ama sizi sıkmadan ve hareket alanınızı kısıtlamadan tatlı bir esinti içerisinde görünüyor. 

Klasik modellere modern yorum

Bohem gelinliklerde de klasik modeller gözümüze çarparken, bu yıl yorumlanan yeni modeller bizleri şaşırtıyor. Klasik modellere modern yorumlar gelerek tasarlanan boho gelinlikler ilham veriyor. Salaş gelinliklerde A model gelinliklerden balık gelinliklere kadar yeniden anlam kazandırılmış modeller de karşımıza çıkıyor. Her zaman için popülaritesini yitirmeyen elbise gelinlikler de boho gelinlerin çok güçlü alternatifleri arasında yer alıyor.

 

Balık model gelinliklerin yükselişi

Her daim bir geline yakışan zariflikte, sofistike ve feminen bir görünüm sağlayan balık model gelinliklerin bohem tarzdaki modern yorumlanmış halleri kalp atışlarımızı hızlandırıyor. Gelinlik modelleri özünde klasik gibi görünse de balık gelinliklere gelen bu modern boho yorum, onları gelinlikten öte sihirli birer pırlantaya dönüştürüyor. Volanlı etekler üzerine dantel beyaz işler, beyaz tüller ve nakışla çiçek işlemelerinin uyumunu görüyoruz. Baştan aşağı büyük bir uyum ve homojenlik içerisinde, dozunda dekoltelerle birleşerek, boho gelinlikleri yücelten birer esere dönüşüyor. Transpanlıktan bu modern gelinlikler de nasibini alıyor ve yaratılan gizem size büyülü bir hava katıyor. Volanlar, eteklerden kollara sıçrayarak bambaşka yorumlanıyor. Yeniliklere açık olun, bu modern ve rahat boho gelinliklere bakmadan kararınızı vermeyin.