Güzelliğinizi Detaylandırın; Gelin Saç Aksesuarları

06 Temmuz 2020

Güzelliğinizi detaylandıran gelin saç aksesuarları, ilham veren modelleri ile göz alıcı sonuçlar doğuruyor. Bütün marifet, düğün mekanından konsepte, müziklerden neredeyse yiyeceklere kadar her bir detayda bütünlük oluşturmakta. Siz saç tokası insanı olmayabilir ya da duvak varken başka bir şeye ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ancak gelin başı aksesuarlarını da kendinize has yorumlamanın bir yolu var. Kalın saç bantları, modernize edilmiş gelin tacı, abartılı çiçekler, birbirinden güzel saç aksesuarları ve daha niceleri. Siz sadece gelinliğinizi ve saç modelinizi düşleyin, detaylar bizde!


Düğün konseptinizden yola çıkın.

Bir gelin için düğün gününde gelinliğinden sonraki en önemli detay gelin saçı modelidir. Saçlarınızdaki cevheri ortaya çıkarmak için daha iyi bir zaman olamaz. Düğün konseptiniz size ipuçları verirken, saçınızın formu aksesuarlar ile muhakkak ki ışıldayacak. Gelinlik modelinizi şöyle bir masaya yatırın ve hangi saç aksesuarı gelinliğiniz için biçilmiş kaftan, karar verin. Farklı materyallerden hazırlanan, özgün modellerin yer aldığı aksesuarlardan hangisi sizi tam olarak yansıtıyor, bir bakalım. 

Feminen büyünün zarif taçları

Yeni nesil güzellik portreleri her gün yeni bir açılıma yönelirken, bazı klasikler kendinden hiç ödün vermiyor. Buna en iyi örnek, gelin saç aksesuarlarında kullanılan taçlar. Materyalin elegan görüntüsünü önemseyin ve saçlarınıza gereken özeni gösterin. Zamansız aksesuarlar arasında yer alan gelin tacı modelleri adeta nesilden nesile aktarılıyor. Oldukça feminen duran ve zerafet timsali bu saç aksesuarları, minimal saç modellerinde parlıyor. Sade saç modelleri tercihiniz ise bu taçlar tam da size göre. Sırtı açık bir modele de, yüksek yakalı bir gelinliğe de çok yakışan bu esrarengiz saç aksesuarları, gelinliğinizle saçlarınıza bir bütünlük kazandıracak. 


Boho hiç bu kadar abartılı olmamıştı

Boho gelinliğinize en uygun saç aksesuarı tabii ki çiçekli yollardan geçer. Çiçekleri ister kuru isterseniz de canlı kullanabilirsiniz. Soft tonlar sizi temsil ediyorsa eğer kurutulmuş çiçekleri minimal duruşları ile tercih etmenizi tavsiye ederiz. Gelinliğinizin beyaz ve uçuşan uzun etekleri varsa da abartın! Bu yılın gelin saç aksesuarları modasında, abartı çiçekler kullanmak oldukça revaçta. Ünlü markaların defilelerinde radarımıza takılan modeller alabildiğine büyük ve sizi bir tanrıça gibi gösterecek kadar çoşkulu. Bu durumda özgürce hareket edebilir, dilediğiniz bir buketi saçlarınızla buluşturabilirsiniz. Çiçeklerden bahsettik ama duvak tercih etmek isteyenleri unutmadık. Boho tarzı gelinliğinizde sırt dekoltesine en çok yakışan gelin saç aksesuarlarından biri de Fransız güpürü uzun duvaklardır. Her dönemin zamansız parçası olan bu duvaklar, elbet size çok yakışacaktır!

Duvaklara klasik form, modern dokunuş

Duvaklardan konu açılmışken, klasik modeller bir kenara, bu sene, deneysel görünen bazı modeller göze çarpıyor. Siz de yenilikleri seven ve radikal kararlar vermekten çekinmeyen biriyseniz eğer bu duvaklar ilginizi çekecektir. Duvaklarda klasik formlar yer alırken, detayında modern dokunuşların ışıltısı göze çarpıyor. Klasık tül üstüne serpiştirilen mini boy çiçekler ya da farklı malzemelerle hareketlendirmeler sizi tatmin edecek nitelikte. Gelinliğinize ve size  farklı bir güzellik kazandıracak olan duvaklar, adeta parizyen bir saç modelinin imzası oluyor. Aradığınız o farklı hava, etkileyici duruş ve ağırbaşlılık, minimalin güçlü etkisini yansıtıyor. 

Gelin saç aksesuarı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Eğer düğün gününüzden önce saç trendlerini yakalamak adına saç renginizde ya da modelinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız, gelin tacınızı bu değişikliği yaptıktan sonra seçmenizi tavsiye ederiz. Uzun saçlı gelinlerle kısa saçlı gelinlerin takacağı saç aksesuarları birbirinden farklı olabilir. 
Düğününüzde saçınızı nasıl bir model yapacağınıza karar verdikten sonra tacınızı seçin. Örgülü saçlara farklı bir taç, dağınık topuza farklı bir taç, açık saça bambaşka bir taç yakışabilir.

Düğün mekanınızın da seçeceğiniz aksesuarda önemli bir rolü olacak. Bir otel düğününde taşlı taçlar kullanabilirsiniz ama bir kır düğününde çiçekli gelin tacı çok daha konsepte uygun olacaktır.