Hamilelik Bütün Gözlerin Üzerinizde Olmasına Engel Değil: En Şık Hamile Elbiseleri

10 Ağustos 2020

En şık halinizle boy göstermek istediğiniz düğün geldi çattı ve siz hamilesiniz! Hamilelik her anıyla müthiş bir duygu olmakla birlikte davetlerde bazı fiziksel zorlukları da beraberinde getiren bir durum. Bu özel görünüm sizi karamsarlığa sürüklemesin. Ne giyeceğim sorunsalı ile birlikte birçok online hamile giyim sitelerini gezmiş olabilir ya da hamile abiye elbiselerine bakmış fakat tatmin olmamış olabilirsiniz. Hamile giyim markalarının günlük giysi koleksiyonlarına dahil ettikleri birkaç hamile abiye modelleri sizin beklentilerinizi karşılamamış olabilir. Hiç endişelenmeyin, sizi çok mutlu edecek bazı tüyolarımız var. Hamile abiye giyim dünyasının kısır döngüsünden kurtulun ve en özel parçaları birer hamile kıyafetine nasıl dönüştürebileceğinize odaklanın. 

Sizin yıldızlarınız, elbisenin modeli ve kumaşı olmalı!

Hamile abiye elbiseleri bir kenarda dursun. Herkesin giyebileceği elbiseler ise şöyle bir adım öne çıksın. Hamileliğinizin özellikle de ileri aylarında dikkat etmeniz gereken, elbisenin modeli ve kumaşıdır. Kış ayları için sadece kadifeden uzak durun. Tok ve kaba kumaşları tercih etmeyin. Likralı jarse kumaşları tercih ederseniz eğer çok rahat edersiniz. Belden kemer ya da kuşaklı modellerin ise genişleyen etek modeli ile yok gibi bir hissi size yaşatacakları kesin. Dekoltenizi, bacak ya da göğüs kısmında kullanabilirsiniz. Yaz ayları için tiril tiril bir kumaş seçebilirsiniz. Tül ve ipek gibi yokluk hissi veren kumaşları favorinize alın. Kır ya da kumsal düğünlerine çok yakışan bu kumaşlar mutlaka radarınızda olmalı. Çiçek baskılı şifon elbiseler sizi kilolu gösterir diye korkmayın, bronz teninize çok yakışan bu elbiselerle harika görüneceğinize eminiz.
İddialı Görünmekten Çekinmeyin!

Hamilelik bütün gözlerin üzerinizde olmasına engel değil. Çekingen ya da arka planda kalmanızı sebep olacak hiçbir durum yok. Payetler, pullar, taşlar; sizi temsil eden parıltılar. Neden hamilesiniz diye tüm bunlardan vazgeçeceksiniz ki; aksine, siz yine sizsiniz! Fiziksel değişiminizi, ölçülü kumaş ve modellerle kontrol altına alabilir ve o çok beğendiğiniz elbiseyi giyebilirsiniz. Bu iddalı ve şık kumaşlarda; gümüş, antrasit ve siyah sizin renkleriniz.

Hamile abiye giyimde şunlara dikkat:

- Elbise boyuna mutlaka dikkat edin; ayaklarınıza dolaşacak ve risk oluşturacak modelleri eleyin.
- Ayakkabıda yüksek topuktan vazgeçin.
- Elbisede belden kuşaklı modelleri tercih ederken, likralı jarse olmasına özen gösterin.
- Ağır kumaşları tercih etmeyin.
- Elbise seçerken üzerinizde ağırlık oluşturacak, taş işli modelleri görmezden gelin.
- Dekolte tercihinizde hassaslaşan göğüsleriniziçok sıkmayan modelleri göz önünde bulundurun.