Hayranı Olduğunuz O Gelinliği Kiralamaya Ne Dersiniz?

17 Temmuz 2020

Hayatınızın dönüm noktası olan o “evet” kelimesi dudaklarınızdan döküldükten hemen sonra hayalini kurduğunuz düğün günü için de geri sayım başlamış demektir. Eminiz telefonunuzun albümünde, instagram arşivinizde ya da herhangi başka bir yerde hayalinizdeki gelinliğin fotoğrafını saklıyorsunuz ama nasıl bir gelinlik giyeceğiniz birden çok faktöre bağlı olduğu için yola çıktığınız modelden bambaşka bir yöne doğru evrilmeniz de gayet mümkün. Burada önemli olan en nihayetinde hem içinize sinen hem size yakışan hem de düğününüzün konseptiyle örtüşen modeli bulmak. Peki sizi tamamlayan, hayranı olacağınız o muhteşem gelinliği nasıl bulursunuz?

Gelinlik nasıl seçilir, nereden alınır?

- Gelinlik bulmak için alternatifler çok fazla ve içinde kaybolmak işten bile değil. Online gelinlik siteleri, gelinlik katalogları, gelinlik mağazaları, gelinlik moda evleri ve gelinlik moda dergileri şeklinde uzayıp giden bir dünya söz konusu. Tüm bunlara aynı anda başvurmak ise gelinlik seçimi serüveninizi kaosa sürüklemekten başka bir şeye yaramaz. İşinizi kolaylaştırmak için gelinlik seçerken başvuracağınız filtreleme yöntemi şöyle olmalı:

- Vücut tipinizi ve bu vücut tipine uygun gelinlik modelinin ne olduğunu iyi tanımlayın. Örneğin kum saati misiniz yoksa armut vücut tipi mi? Balık gelinlik mi size daha çok yakılır yoksa A kesim mi? V yaka mı istersiniz yoksa yoksa straplez bir gelinlik mi tercih edersiniz? Öncelikle bu soruları cevaplayarak başlayabilirsiniz. 

- Düğün mekanınız gelinlik seçimine etki eden bir diğer önemli faktör. Örneğin otel düğünlerinde prenses kesim modeller tercih edilebilirken bir kır düğünü için boho tarzı bir gelinlik tercih etmek çok daha uygun olacaktır. 

- Tarzını sevdiğiniz tasarımcılar ve gelinlik markalarının modellerine öncelik verin. Çok geniş bir yelpazede yapacağınız arama size vakit kaybettirecek ve hevesinizi kıracaktır. Bunun yerine tarzını kendinize yakıştırdığınız tasarımcılara öncelik verirseniz istediğiniz gelinliği daha çabuk bulma ihtimaliniz artar. 

- Bütçenizi iyi belirleyin. Eğer hayatınızdaki diğer gelin adaylarının gelinlik arayışlarına tanıklık ettiyseniz gelinlik fiyatlarının ne kadar geniş bir skalada değişkenlik gösterdiğinizi fark etmişsinizdir. Hayran olduğunuz gelinlik modelleri bütçenizin çok mu üzerinde kalıyor? O zaman sizinle aslında oldukça klasik bir yöntem olan ancak DCEY Bridal ile modern bir yorum kazanan kiralık gelinlik konsepti üzerine konuşma vaktimiz gelmiş demektir. 

Dünyaca ünlü tasarımcıların gelinliklerini kiralama fırsatı

Klasik manada kiralık gelinlik kavramı, her ne kadar bütçe dostu bir uygulama olsa da gelin adaylarını oldukça sınırlayan ve tercihlerini kısıtlayan bir dezavantaja sahipti. Moda evlerinin gelinlik seçenekleri arasından yapacağınız tercihin sizi mutlu etmeme ihtimali oldukça yüksekti. Hayranı olduğunuz o tasarımcının hayallerinizi süsleyen gelinliğini ise yüksek bedeller ödeyerek satın almaktan başka çareniz yoktu. Ancak DCEY Bridal’ın kiralık gelinlik ve kiralık elbise kavramlarına getirdiği yenilikçi bakış açısıyla birlikte artık hayranı olduğunuz o gelinliği de kiralamak mümkün. 

Ulaşılmaz gibi görünen aslında çok da yakınınızda!

Değişen yüzüyle birlikte günümüzde oldukça revaçta olan gelinlik kiralama fırsatı sayesinde, güncel gelinler için adeta başka bir boyut kapısı açılıyor. Modern zamanın yükselen trendine gelinlikler de ayak uyduruyor ve geri dönüşüm fikri burda da gün yüzüne çıkarak, felsefesi ile bizleri etkisi altına alıyor. Özenle seçilen markaların gelinlikleri ulaşılabilir fiyatlarıyla, hayalinizdeki gelin olma imkanı sunuyor. 

Romantik kesimler, zarif dökümlü kumaşlar, modern bohem dokular ve tasarım gelinlik seçenekleri, bir rüyayı daha gerçekleştirmeyi bekliyor. Üstelik tek bir çatı altında, dünyaca ünlü markaların, özel tasarım gelinlik modellerini sizlerle buluşturan DCEY Bridal ayrıcalığıyla. 


Peki gelinlik kiralama süreci nasıl işliyor?

- Öncelikle randevu alıyorsunuz ve gelinliğinizi denemek istediğiniz odanızı seçiyorsunuz: Blossom Room, Cactus Room, Rustic Wood Room DCEY Bridal’da gelinlik denemek için tercih edebileceğiniz seçenekler. 

- Randevu sırasında sizinle ve hayallerinizle birebir ilgileniliyor. 

- Siz sadece gelinlik bakmak için randevu almışken, kendinizi bambaşka bir dünya içerisinde buluyorsunuz. Aksesuarlarla, firma yetkilerinin ilgisiyle başka bir bakış açısı geliştirmeniz an meselesi oluyor. 

- Gelinliğinizi stil danışmanlarımızın yardımıyla seçtikten sonra artık kusursuz bir gelin olmak için hazır sayılırsınız.
Harika terziler sayesinde gelinliğiniz vücut ölçülerinize göre değişime uğrarken, size bütçenize ve hayallerinize uygun o harika gelinliğin keyfini çıkarmak kalıyor.