Kişiliğinize Göre Uygun Gelinliği Seçmenin Yolları

08 Temmuz 2020

Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gereken birçok kural var. Kişisel beğenilerinize uygun olması, vücut şeklinizle uyumlu olması, fikrine önem verdiğiniz insanlar tarafından beğenilmesi... O kadar çok değişkene ayak uydurup mükemmel gelinliği bulmak size zor gelebilir. Ama düğün sürecinin en tatlı zorluklarından biri de gelinlik modelinize karar vermek. Eğer seçenekler arasında ne yapacağınızı bilmeden kalakaldıysanız içinizden gelen sesi dinlemeye ne dersiniz?

Aynanın karşısına geçin ve kendinizi nasıl bir gelinliğin içinde hayal ettiğinizi düşünün. Belki de geçen gün ünlü birinin gelinliğinden ilham alarak hayal ettiniz ama aslında hiç sizlik bir model değil! Gelinlik seçerken birçok kişi fikrini söyleyecek ve ister istemez etkileneceksiniz. Bu etkiyi en aza indirip kendiniz için en doğru gelinliği seçmek için de ne istediğinizden emin olmalısınız.

Buyurun, size gelinlikten çok daha fazlasını anlatmaya hazırız. Kim bilir belki özgün stilinizi keşfedersiniz!

Çabasız Gelin Olmak Mümkün mü?

Gelin olmak, harika bir gelinlik modeliyle buluşmak sanki büyük çabalar gerektiriyormuş gibi görünebilir. Gerçekten de sizi uzun bir karar vermek süreci bekliyor. Eğer günlük hayatta abartıya yer vermeyi sevmiyorsanız, gelinlik seçerken kendinizi zorlamayın. Minimalist, elde etmek için çok uğraşmış görünseniz bile çabasız görünen, bir o kadar da zamansız klasik modelleri deneyin.

Parti Kızı Gelin Olursa

Düğününüzde zaten ilginin merkezi olacaksınız ama siz bir de hareketin merkezi olmak istiyorsunuz. Kimse sizi tutamaz, bugün sizin gününüz. Peki gelinliğiniz size ayak uydurabilecek mi? Evet artık evden çıkış elbisesinden after party gelinliğine kadar her adım için farklı kıyafet seçmek mümkün ama tek gelinlikle iki kuş vurmak için yapabileceklerinizden bazıları; kısa gelinlikler, iki parçalı gelinlikler ya da hafif kabarık gelinlikler.

Bohem Gelinlerin Konfor Alanı

Herkesin hayali kır düğünü ya da sahil kenarında evlenmek değil mi? Ama çok azımız bu hayalimizi gerçekleştirebiliyoruz. Eğer siz o hayali gerçeğe dönüştürenlerdenseniz risk almadan konfor alanınızda kalarak bir tercih yapmalısınız. Kabarık olmayan gelinlik modelleri, siluetinizi ortaya çıkaracak detaylar ve muhtemelen hava sıcak olacağı için askılı gelinlikleri denemeden kararınızı vermeyin. Düğün yeri sahil kenarı olmasa da siz bohem tarafınızı dışa vurmak isterseniz, dilediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Klasik Çizgiden Çıkmayan Gelinler

Günlük hayatınızda da klasik giymeyi seviyorsanız, yeni trendlerin ortaya çıkardığı gelinliklerden ziyade klasik görünen modelleri tercih etmeniz mümkün. Klasik bir gelinlik denince akla belki straplez ve kabarık gelinlik modeli geliyor ama sizin klasik tanımınız böyle olmak zorunda değil. Tulum gelinlikler bile klasik görünmeyi seven gelin adayları için ideal olabilir.

Romantik Gelinlere Vintage İlhamı

Modern dokunuşları ön plana çıkararak bohonun ruhunu parlatabilirsiniz. Farklı kombinasyonlar ya da formlar denemekten çekinmeyin. Soft tonlar, ipek kumaşın masalsı hali, uçuşan elbiseler ve gizem kokan detaylar sizler için birkaç ipucu. Tüllerle desteklenen boho stilinin vazgeçilmezi olan dantel elbiseler bir kenarda dursun, siz spagetti askıları, düz formdan kaçınarak daha hareketli modelleri de kendinizle örtüştürebilirsiniz. Bu her şeyden önce kendinizi nasıl hayal ettiğiniz ile alakalı. Sizler için birçok seçenek ve bakış açısı sunmuşken, gözlerinizi kapatın ve kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz öyle hayal edin. 

Sanatçı Ruhlu Gelinlerin Renkli Gelinlikleri

Etrafına renk saçan hareketli ve cıvıl cıvıl gelinlerin bembeyaz ve kabarık bir gelinlik içinde hayal edebiliyor musunuz? Biz hayal edebiliyoruz! Ama onların davetlileri şaşırtma ihtimalini daha yüksek buluyoruz. İçinde gökkuşağının tüm renkleri olmak zorunda değil ama en azından biraz bebek mavisi, belki biraz toz pembe renkleri giymeye niyetliyseniz, vazgeçmeyin! Eğer gelinlik renginde fark yaratamıyorsanız, gelinlik tasarımlarında farklı modelleri tercih edebilirsiniz.