Klasik Kökler, Modern Detaylar: Göz Alıcı Davet Elbiseleri

18 Ağustos 2020

Yılın belirli dönemleri davetlerin sayısı epey artar. Bazıları için hazırlıklısınızdır, bazıları ise tamamen son dakika sürprizi şekilde karşınıza çıkar. Davetin türü, nerede yapılacağı, mevsim koşulları ve ruh haliniz seçeceğiniz davet elbisesinde büyük ölçüde belirleyici rol oynar. Tüm bunların ışığında karar verirken size yardımcı olacak bir trendden bahsetmek istiyoruz. Son dönemin favorileri olan klasik çizgilerin modern detaylarla birleştiği formları davet kombinlerinize nasıl uyarlarsınız, birlikte bakalım. 


Geceyi gündüze, gündüzü geceye taşımaya ne dersiniz? 

Birbirinden farklı stiller bir araya gelerek eklektik bir tarz oluşturuyor. Gece stilleri gündüz davetlerine ya da tam tersi kurguda uyarlanarak, zamansız parçalara dönüşüyor.  Akıllara gelmeyecek eşleştirmeler bizleri şaşırtarak, yeni bir akım yaratıyor. Abiye elbiselerin en büyük yardımcılarının aksesuarlar ve detaylar olduğunu unutmayın. Bu evrilen parçalar, göz kamaştırmaya yetiyor. 

Gündüz için tül elbisenizin üzerine giyeceğiniz oversize bir kazak ve altına postallar ile günü kurtarabilirsiniz. Şık bir elbise üzerine alacağınız boyfriend bir ceket ve beline kemer ile ya da tüvit bir ceket ile de gündüzü idare edersiniz. Geceye doğru ise tüm bu gündüz kıyafetlerinden sıyrılarak tek parça elbiseleriniz ile davetlere katılma rahatlığı ve şıklığı gösterebilirsiniz. Formların klasik vurgusu, modern detaylar sayesinde adeta bütün bir günü kurtarmak için varoluyor. Doğru kombini yaratın yeter. 

Klişeler ortadan kalıyor, modern çizgiler parlatılıyor

Davet kombininizi gecenin yıldızı olmaya aday parçalar arasından seçmelisiniz. Çünkü parti daveti için uygun kombini yakalayabilmeniz, detayların yarattığı güçlü etkide saklıdır. Işıl ışıl bir abiye elbise, size o güçlü vurguyu yapmanızı mümkün kılacaktır. Parti elbiselerindeki klişeler ortadan kalkarak, kristallerin göz alıcı etkisini davet elbisenize taşıyabilirsiniz. 

Kadife gibi klişe bir kumaş, bambaşka formlarla adeta cazibede sınırları zorluyor. Hiç akıllara gelmeyen materyaller bir araya geliyor. Fantastik bir görünüm için dantel ile gümüş parıltılar buluşarak, sıra dışı bir eşleşme ortaya çıkıyor. Belden oturan kloş elbiseler, detaylarda başkalaşıyor. Kristal taşlarla süslenmiş elbiselere ise tüyler eklenerek modern bir yorum ortaya çıkıyor. Klasik kökler her daim kendini hissettirirken, modern detaylar bizleri yüksek moda seviyesine çıkarıyor.