Modern Dokunuşlarla Zamanı Yakalayan Kına Gecesi Elbiseleri

06 Temmuz 2020

Kısa bir süre için popülaritesini kaybeden kına geceleri, çok daha modern, çok daha renkli ve çok daha cazibeli bir şekilde düğün ritüellerimizin arasına geri döndü. Günümüze uyarlanmış kına gecelerinde hem yerele ait geleneksel öğeler hem de Hindistan, Fas, Mısır gibi egzotik ülkelerin esintilerini bulmak mümkün. Konseptler baş döndürürken bir yandan da kıyafete karar verme konusu var elbette. Modern kına gecelerinde her gelin adayı ortalama 3 kıyafet giyiyor. Buna bindallı ya da kaftan da dahil. Bindallı ve kaftana karar vermek belki çok zor değil ama kına gecesinin ana kıyafetini seçmek en az nişan kıyafeti seçmek kadar ciddi bir iş. 

Kına gecenizi nerede, hangi konseptte yapacağınıza karar verdiyseniz birlikte kıyafet modeline karar verebiliriz.  


Kırmızının çoşkulu formu gecenize yansısın!

Kırmızı kına gecesi elbiseleri geleneksel formları terk ederek, modern zamanlara adım atıyor. Kırmızı kına elbiseleri hareketli etek formlarıyla göz dolduruyor. Kırmızı rengiyle entegre olan çarpıcı tasarımlar da gecenin çoşkusuna çok yakışıyor. Uzun kırmızı kına elbiselerinin romantik duruşu, midi boy kına elbiselerin rahatlığı ve mini kına elbiselerin feminen duruşu akılları çeliyor. 

Masalsı diyarların prenses elbiseleri

Dillere destan bir kına gecesi organize etmek, hafızalarda görkemli bir anı bırakmak istiyorsanız eğer uzun ve uçuş uçuş olan elbiseler tercihiniz olmalı. Masalsı diyarların prenses kına elbiseleri ile rüya bir gece yaşayabilirsiniz. Zamane prenseslerine yakışır nitelikteki elbiseler görkemli göründüğü kadar, nostaljik çizgilerinden de ödün vermiyorlar. Dekoltede sınırları zorlayan, ipek tülden uçuş uçuş, volanlı ve parıltılı kına gecesi elbiseleri masalsı bir anlatının rüya bölümleri oluyorlar. 

Ağırbaşlı kırmızının, kına gecesindeki gizemli havası

Kına gecesinin yeterince göz kamaştırıcı olması için şaşırtıcı hamlelerde bulunabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapmalısınız? Sırt dekolteli, oversize kurdela kuşaklarla hareket kazandırılmış bir elbise, ağırbaşlı önden duruşu ile arka planda gizemli bir duruşu da barındırıyor olacaktır. Pul işlemeli düz formdaki elbiseler ise parizyen bir silüet yakalamak isteyenler için ideal. Dantel detaylı kalem formdaki elbiseler de zarif ve alımlı bir görünüm için doğru bir tercih olacaktır. Saten kumaşın yarattığı gizemli vurgu, dantelin romantik büyüsü ve sadenin çarpıcılığı ile birleşince benzersiz kına gecesi kıyafetlerine sahip olmak hiç de zor değil. 

Kına gecesinde dikkat etmeniz gerekenler;

- Uzun kına elbisesi tercih ederken ayaklarınıza dolanmayacak modeller tercih etmeyi unutmayın. 
- Maxi topuk ayakkabı tercih ederken yanınıza mutlaka gece boyu dans edeceğiniz için babet ya da spor ayakkabı almayı ihmal etmeyin. 
- Kendinizin müdahale edemeyeceği abartılı saç modellerinden uzak durun. Aksi takdirde saçınız bozulduğu an ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. 
- Ağır kına gecesi makyajından kaçının. Çünkü gün içerisinde sizi zorlayacak bir makyaj modunuzu düşürmekten başka bir işe yaramaz. 
- Kalem kına gecesi elbisesi ya da vücudu saran modeller tercih edecekseniz eğer,  yanınıza dans ederken rahat edebileceğiniz yedek bir kına gecesi elbisesi almayı unutmayın.
- Çabuk kırışan kumaşları tercih etmeyin.