Risk Almadan Şık Görünmek Çok Kolay; Kokteyl Elbiseniz Nasıl Olmalı

15 Temmuz 2020

Metropolde geçen bir hayatınız varken, kokteyl davetleri kaçınılmaz olur. Bu yüzden hemen hemen her kadının dolabında farklı saç makyaj, ayakkabı ve aksesuar kombinleriyle farklı yerlerde giydiği bir tane siyah renkte kısa elbisesi, bir tane uzun abiye elbisesi bir tane de biraz daha gösterişli bir gece elbisesi mutlaka vardır. Dolaptaki elbiselerin yetersiz kaldığı yerlerde ise elbette ünlü tasarımcıların kiralık kokteyl elbiseleri imdada yetişiyor. Modern şehir hayatının vazgeçilmez hayat kurtaran pratikleri...

Kokteyl davetleri için elbise modelleri arasından seçim yaparken genellikle risksiz bir şıklık yaratmak hedeflenir. Bunun en iyi yolu ise klasikleşmiş modellerin modern zaman dinamiklerine göre yorumlanmış hallerine yönelmektir. Vücut tipinize en uygun kesim, size en çok yakışan renk, boyunuzu daha uzun gösterecek etek boyu ve abartısız bir dekolte ilk kriterleriniz olsun. Katıldığınız davetin türüne göre, örneğin düğün, nişan, parti, açılış ya da diğer etkinlik türlerine göre uygun bir seçim yapmak da bir diğer kriter. 

Şimdi konuyu biraz daha spesifik hale getirip seçim yapmanızı kolaylaştıralım...


Her dolabın baş aktörü: Siyah mini kokteyl elbiseleri

Çarpıcı ve stil sahibi görünmenin yolu, siyah mini kokteyl elbiselerinden geçer. Risk almadan şık görünmek siyah mini kokteyl elbisesi ile her daim mümkün. Tül kumaş üzerine taş işlemeli ya da dantel kokteyl elbise modelleri, nikah törenlerinden sonra gerçekleşecek kokteyller için uygun bir seçim. Siyah tül kumaş üzerine renkli nakış işlemelerinin olduğu masalsı modellerle de gündüz kokteyleri için harika bir seçenek. Tek değişmeyen şey, siyah payetli kokteyl elbiselerinin adeta gökten bir yıldız inmiş gibi ilham veren görüntüsü. Kokteyl konseptine göre siyah mini kokteyl elbisenizi seçin ve eğlenmenize bakın. 

Kırmızının cazibeli duruşundan vazgeçemeyenlere: Kırmızı kokteyl elbise modelleri

Akşamüzeri gerçekleşecek olan bir kokteyl için gece ve kırmızı birbirine en çok yakışan ikili oluyor. Yıllar geçiyor, bu ikili kendinden asla ödün vermiyor. Formlar değişiyor, bakış açıları boyut atlıyor ama kırmızı saten ve dantel ile olan tatlı flörtünden vazgeçmiyor. Krep kumaşının kendine has zarif tavrı sayesinde, vücuda oturan modelleri sade ama çarpıcı görünmenizi mümkün kılıyor. Bu cazibeli elbiselerle kombinleyebileceğiniz, narin ince topuklu ayakkabı modeliyle de sade ve şık bir bütünlük oluşturmayı unutmayın. 

İddialı etkinlikle için sıra dışı kokteyl elbiseleri 

İşte şimdi yazımızın başından beri bahsettiğimiz risk almama kuralını çiğneme zamanı. İddialı, sıra dışı konsepti olan etkinlikler için sıra dışı bir abiye elbise olmazsa olmazımız. Kokteyl davetlerinde tek bir şeye dikkat edilmesi gerektiği söylenir, o da  abartıdan uzak durmanız gerektiğidir. Oysa şimdi süperstar gibi görünmemek için hiçbir sebebimiz yok. Fırfır, tül ve transparanlık detay olmaktan çıkıyor, elbisenin ta kendisi oluyor. Asimetrik formlar, sıra dışı kokteyl elbiselerinin olmazsa olmazı. Gözalıcı kokteyl elbiseleri için kendi sınırsızlığınızı keşfetmeye ne dersiniz?