Zarif Hatlar, Narin Dokunuşlar; Mezuniyet İçin Hazır mısın?

08 Temmuz 2020

Tıpkı düğünlerde olduğu gibi söz konusu mezuniyet olunca da hazırlıklar çok çok önceden başlar. Mezuniyet elbisesi de neresinden baksanız gelinlik seçmek kadar ciddiye alınması gereken bir konu. Bu yüzden hangi zaman diliminde olursanız olun, yılın bu heyecan dolu ve enerji dozu bir hayli yüksek gecesini kurgulamanın tam vakti! Telaşlar, panikler bir kenara; son ana bir şey bırakmadan, detaylı bir şekilde kurgulayacağımız bugünün göz alıcı kızı olmak hiç de uzak bir ihtimal değil.  

Aklınızı kurcalayan birçok soru olduğunu biliyoruz ama bütüne bakarsanız mezuniyet gününe hazırlanmak hem çok heyecanlı hem de çok zevkli. Doğru yönlendirmelerle, hayalinizdeki “o” elbiseye kavuşabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki mezuniyet balosunda giyilecek elbiseyi seçerken en önemli kriterlerden biri mekana göre giyinmektir. Sade bir tarzınız olabilir, ancak mezuniyet baloları çoğunlukla şık mekanlarda, otellerin balo salonlarında, yalılarda ya da havuz başında yapıldığı için balo elbisesi seçiminizi de bu mekanların atmosferine uygun seçmeniz kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. 

Genç stil ikonlarından ilham alın

Modern ve güncel mezuniyet elbisesi modelleri için genç stil ikonlarından ilham alabilirsiniz. Lise mezuniyet elbiseleri için daha canlı, hareketli modelleri tercih edebilirsiniz. Üniversite mezuniyet elbiseleri için ise göz alıcı silüetler her daim radarımıza takılacağından daha cesur, gösterişli ve modern- klasik elbiseleri seçebilirsiniz. İlham alacağınız bir diğer nokta ise sezon defileleri.  Modayı takibe alarak demode olmaktan kaçının ve modern dokunuşlara izin verin.

Mezuniyet elbiselerinde tercih yaparken en önemli konulardan biri de elbette elbise fiyatları. Bir gün giyip gardıroba kaldıracağım diye dert etmeyin. Stilinize en uygun mezuniyet elbisesini seçerken, fiyatından dolayı hayalinizdeki elbiseden vazgeçmeyin. Elbiseyi satın almadan da ona sahip olmanın yolu, o elbiseyi kiralamaktan geçiyor. Prom elbise modellerinin hepsine, online mezuniyet elbiseleri sitelerinden ulaşabildiğinizi biliyoruz. Peki rotayı, özel tasarım kiralık mezuniyet elbiselerine yönlendirmeye ne dersiniz? Özel gecenizde en özel modellere kiralık tasarım elbiseler arasından ulaşmanız işten bile değil. 


Uçuş uçuş kumaşların büyüsüyle karışsın dansınız!

Masalsı bir geceye uçuş uçuş elbiseler yakışır. Baharın çoşkusunu ve mezuniyet gecesinin tüm enerjisini elbiseye taşıyabilirsiniz. Bu gecede size; soft tonlar, parıltılı gold detaylar ve özgürce dans edebileceğiniz formlar eşlik edecek. Bel kısmından kuşaklı, uzun, ipek tülden kumaşlarla bir prenses gibi hissedebilirsiniz. 


Narin ve cüretkar bir görünüm için

Zarif hatların ve narin dokunuşların forma bürünmüş hali ile mezuniyetin en şık ismi siz olabilirsiniz. Karakteristik formdaki elbise modelleri gecenin ihtişamını simgeler. Narin ve cüretkar bir görünüm elde etmek için ince spagetti askılar, elbiseye müthiş bir zerafet katar. Onu cüretkar yapan ise kumaşın rengi ve derin göğüs dekoltesidir. Kırmızı, siyah ya da toz pembe renkler abartıya kaçmadan istediğiniz o zarif görüntüyü elde etmenizi sağlar. Mezuniyet için elbise tercihiniz ne olursa olsun, gücünün sizdeki detaylarda saklı olduğunu sakın unutmayın. 

Klasik detaylara modern yorumlar katmanın en güzel örnekleri

Mezuniyet için abiye elbise deyince akıllara hemen demode görünen elbiseler geliyor. Oysa artık bambaşka bir gece elbisesi dünyasından bahsedebiliyoruz. Dolayısıyla da mezuniyet elbiseleri çok geniş ve modern bir yelpazede karşımıza çıkıyor. 
Anenevi detaylar geleneksel dokunuşlara büründü, modern yorumlarla kusursuzlaştı. Klasik modellere, aşina olduğumuz birçok güncel detay eklendi. İpek tül elbiseler vazgeçilmez tercihler arasındayken; nakış işlemelerle hareket kazandırılmış, pullar ve taşlarla süslü parçalar adeta birer esere dönüştü. İnce askılı, fransız dantelli işlemeleriyle klasik olan elbiseler, kalıplardaki yaratıcılık sayesinde kusursuz bir görünüm elde etti. 

Bohem severlerin mezuniyet şıklığı

Mezuniyet gününde dahi özgür ruhunuz size eşlik edecekse eğer bu kesinlikle boho mezuniyet elbiselerinden birine sahip olmanızı gerektirir. Asimetrik kesim, bacak dekolteli, fırfırlı ve düşük omuzlu elbiselerle entelektüel bir görünüme bürünerek, farklı tarzınızla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Kimsenin cesaret edemeyeceği iki parçalı kombinlerle, zamansız bir görünüm elde ederek meydan okumak çok kolay!

Mezuniyet gecesine hazırlanırken bunlara dikkat edin:

- Eğer yerinizde duramayacağınız çılgın bir akşam geçirmeyi planlıyorsanız kuyruklu modellerden uzak durun. 
- Hareket alanınızı kısıtlayacak kadar dar kesim elbiseleri en başından eleyin.
- Doyasıya dans etmek istiyorsanız eğer uzak duracağınız modeller arasında, straplez elbiseler de olsun. Sürekli elbisenizi çekiştirmek istemezsiniz diye düşünüyoruz. 
- Bütün gün ayakta duracağınız için çok yüksek topuklu mezuniyet ayakkabılarından kaçının ya da yanınıza gecenin ilerleyen saatleri için yedek rahat ayakkabı almayı ihmal etmeyin. 
- Sizin için maneviyatı yüksek mücevherler takmayın; dans ederken ne olacağını kimse bilemez!