Şoklanmış Gelin Buketleri


İÇİN 21 SONUÇ BULUNDU.

Şoklanmış Gelin Buketleri

Gelin buketleri, bir düğünde en ikonik görüntüler arasında yer alır. Bir gelinde iki muhteşem parçadan biri yeterince karakteristik olmazsa gelinin stili bir hayli eksik kalır; bunlar gelin çiçeği ve duvaktır. Damadın yanında göz alıcı masumiyetiniz ile göz kamaştıran bir gelin olmak istiyorsanız, gelin buketi sizin için önemli olmalı. Ancak düğünün sona ermesi ile birlikte, pek çok gelin düğünde onları harika gösteren gelin buketlerine veda eder. Tüm bu unutulmaz anların fotoğraflar dışında sadece size özel bir hatırasının kalmasını istiyorsanız gelin buketinize “Elveda” demek zorunda değilsiniz! Ayrıca gelin çiçekleri sizce de ölmek için fazla güzel değiller mi? Eğer siz de “Gelin buketimin ömrü bu kadar kısa olmasın, uzun süre ona bakayım hatta evimin en özel köşelerinden birini onunla dekore edeyim.” diyorsanız şoklanmış gelin buketleri tam size göre! Davet Çok Elbisem Yok ayrıcalığı ile şoklanmış gelin buketi tercih ederek hem düğününüzde hem de yeni evinizde gelin çiçeğinizle şık bir görünüm yakalayabilirsiniz!

Gelin Buketinizi Koruyacak Farklı Bir Fikir

Gelin çiçeklerini düğün bitiminde ne yaptıkları hakkında farklı gelinlerle konuştuğunuzda çoğunun onları attığını ama bunu yaptıktan sonra büyük bir pişmanlık yaşadığını duyarsınız. Birçok kadın için, gelin buketlerine bağlı kalmak pratik değildir ancak yine de onları atmak istemezler.

Pek çok gelinin buketleri hakkında duygusallaştığını bildiğimiz için, onları tutmak ve saklamak için bir şeyler yapmayı öneriyoruz. Gelin buketleri anlamlıdır. Davet Çok Elbisem Yok sizin için şoklanmış gelin buketleri sunuyor, onlara ve anlamlarına veda etmek zorunda değilsiniz!

Gelin Buketleri Nasıl Saklanır?

Gelin buketinizi nasıl koruyacağınızı bulmak çok zor olmak zorunda değil! Genel olarak bunu yapılabileceğiniz iki yol var.

Birinci yol gelin buketinizi kurutmaktır. Canlı bir gelin buketi aldıysanız ve düğününüz bittiyse buketi kuruması için asın. Buketinizi birkaç hafta veya ay boyunca baş aşağı olacak şekilde duracağı güvenli bir yere asın ve güzelce kurumasını bekleyin. Daha sonra gelin buketinizi bir saklama kutusuna koyup saklayabilirsiniz. Kurutulmuş çiçek buketinizi sergilemek istiyorsanız seçeceğiniz bu saklama kutusunu cam veya başka bir şeffaf materyalden seçebilirsiniz. Kuruttuğunuz gelin buketinizde dökülmeler olabileceği için kapalı kalması hem tozlanmaması adına hem de bozulup dağılmaması adına daha iyi olacaktır. Darbelerden olabildiğince uzak kalabileceği hareket alanınızın dışında bir yere koymaya özen göstermelisiniz.

İkinci yol ise canlı gelin buketinizi şoklatmanızdır. Bu sizin yapamayacağınız özel bir yöntemdir, ancak çiçeklerin hem büyük gününüzde harika görünmesini sağlar hem de daha sonra uzun süre aynı renk ve görünümlerinde saklamak için harika bir seçenektir.

Profesyonel uzmanlar tarafından yapılan şoklama yöntemi sayesinde, çiçeklerin renkleri gliserin püskürtülerek sabitlenir, böylece çiçeğin fotosentez yapması önlenmiş olur ve kuruma gerçekleşmez. Renkler kuruma ve dökülme olmayacağı için sabit kalır. Ardından gelin buketi, nemi alan bir şoklama makinesine yerleştirilir. Bu işlem genellikle yaklaşık iki ila üç ay sürer. Bu işlem sonucunda şoklanan gelin buketi eğer fazla ışık almayan ve nemsiz bir yerde saklanırsa yıllarca rengini ve tüm güzelliğini koruyarak kalabilir. Canlı gibi duran şoklanmış gelin buketleri onları gören misafirlerinizi şaşkına çevirebilir.

Gelin buketinizi korumanın en zor yanı, çiçeklerin en taze olduğu anda işlemlere başlanması koşuludur, yani eğer canlı gelin buketi tercih ettiyseniz balayına çıkmadan önce gelin buketinizi nasıl saklayacağınıza karar vermeli ve işlemlere başlamalısınız. Eğer buketiniz solmuşsa onu artık kurutamazsınız çünkü formunu çoktan kaybetmiştir ya da şoklatamazsınız çünkü yine şeklinde ve renklerinde zaten bozulmalar olmuştur. Bu durumda zamanı geriye döndüremezsiniz ve ona veda etmek durumunda kalırsınız.

Tabii ki bu zahmetlere girmek istemiyorsanız şoklanmış gelin buketi tercih etmeniz tüm süreci kolaylaştırır ve gelin çiçeğinizin düğününüzdeki ihtişamını uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz. Gelin buketi için gül, karanfil, ortanca, şakayık ve zambak gibi sert gövdeli çiçekleri seçerseniz saklama ömrü çok daha uzun olacaktır ve yılları kolaylıkla geride bırakacaktır.