WE SHIP WORLDWIDE
0
BASKET 0

Ruby White Dress

Rental Price 46,00 TL
Alternatif beden ölçüsü (Extra 150 TL ek ücret alınır)
CITY
DATE
If you are among the two dresses you like for the same dates, we send you the second dress for just €20 for you to try and decide. After you have given your decision, you need to send back the dress you did not wear in the same day.
* Cannot be combined with other promotions
 • Details

  Mini cocktail dress with thick straps, square neckline and low-cut neckline. Dry clean only.

 • Shipping

  The orders you place on our online site will be shipped 2 days before the delivery date in order to reach you on the date you set as the delivery date.

 • Return

  If you want to cancel your order, you can cancel your product within 1 business day when it arrives.

  The fee refund process of the order you cancel is completed by your bank within 2 business days from the moment the product is received.

 • About ILA

  ILA, engin sektör deneyimine sahip İstanbul merkezli tasarımcı Burcu Erguvan tarafından, kıyafetlerin insanların değil, insanların ürettiğine inanır. 80 yaşında hala şık olan terzi büyükannesinin peşinden giderek kendi kıyafetlerini tasarlamaya başladı - mükemmel bir şekilde dikilmiş, modaya uygun vurgulara sahip, kendisini gerçekten iyi hissettiren zamansız parçalar.
  Şimdi Burcu, stillerini aynı motto ile yaratıyor ve her kadının özenle hazırlanmış, zarif bir şekilde oturan elbiselerinden birine giren her kadının ona kendi ışıltısını katacağına güveniyor. Onun incelikli lüks duygusu, onları gündüzden geceye taşımak için bekleyen ILA'nın partiye hazır silüetlerine yansıyor.
  Yüksek kaliteli kumaşlara ve seçkin işçiliğe duyulan sevgiden doğan ILA'nın günlük stilleri, ayrıntılara gösterilen incelikle zarif ve eğlenceli bir tavrı kutlar.